Warsztat jogi i tańca indyjskiego nad morzem w Kerali, krainie kokosów i ajurwedy. Pod opieką polskiej pilotki mówiącej w hindi, tancerki oraz certyfikowanej nauczycielki jogi.

19.11-1.12.2-23

Kerala jest wymarzonym miejscem na odpoczynek, gdy w Polsce temperatury spadają i dzień staje się krótki. Słońce, błękitne niebo, intensywna zieleń bujnej egzotycznej roślinności, gaje palm kokosowych, pola ryżowe, szmaragdowe rozlewiska. Piaszczyste plaże przyciągają wielbicieli słońca i ciepłego morza. W głębi lądu plantacje herbaty i przypraw kuszą zapachami. Spokojny i jeden z bogatszych stanów w Indiach charakteryzuje się gościnnością i tolerancją. Organizowane festiwale zadziwiają przepychem i rozmachem. Kerala to też pyszna kuchnia, chyba jedna z najsmaczniejszych w Indiach.

Varkala – tu się zatrzymamy – jest niewielkim nadmorskim miasteczkiem, znanym z 15-metrowego czerwonego klifu nad szeroką piaszczystą plażą. To ciche, spokojne miejsce, z senną atmosferą w ciągu dnia, rozbudzające się przed spektaklem zachodzącego słońca.

ATRAKCJE w VARKALI
Oprócz codziennych lekcji jogi i tańca, spacerowania po plaży i leniuchowania w hamaku pod palmą, zapraszamy na opowieści o indyjskiej „wiedzy o życiu” czyli ajurwedzie. Dodatkowo można skorzystać z zabiegów ajurwedyjskich, pójść na spektakl Kathakali albo na kurs gotowania po keralsku.

REJS PO KANAŁACH – WENECJI WSCHODU. Na słynnych rozlewiskach tzw. backwaters, zobaczymy bujną roślinność i życie ludzi mieszkających wzdłuż kanałów.
Pojedziemy na plantację herbaty i przypraw.


PLAN POBYTU:

• Codzienne zajęcia jogi i medytacji
Joga według METODA B.K.S. IYENGARA, charakteryzuje się precyzją i dokładnością, kładzie nacisk na odpowiednie ustawienie ciała w asanach. Jest to doskonale narzędzie do poznawania ciała i jego rozumienia. Pomaga w rozwijaniu uważności i obserwacji nas samych, naszych emocji. Buduje siłę i elastyczności.
• Codzienne zajęcia tańca indyjskiego. W zależności od zainteresowania uczestników taniec bollywood, taniec klasyczny, nauka gestów, choreografii. Dla większej gracji ruchów i dla dobrej zabawy.
Zajęcia są dla wszystkich: praktykujących i tych, co jeszcze nie zaczęli. Niezależnie od poziomu zaawansowania, mamy nadzieję, że wszyscy po powrocie do domu będziemy cieszyć się większą elastycznością, lekkością i radością. Poczujemy mocny zastrzyk energii i dobre samopoczucie.